5-секунден трик за мекотели

5-секунден трик за мекотели

5-секунден трик за мекотели

Blog Article



Възможностите за лечение, в зависимост от засегнатия регион, могат да включват:

Техническото съхранение или достъпът са необходими за легитимната цел да се съхраняват предпочитания, които не са поискани от абоната или потребителя. Статистически Статистически

Токсините на охлювите Конуси се отличават с висок и силно специфичен ефект. Сравнително неголямата му молекула позволява лесния му лабораторен синтез. Поради тези си качества токсинът на конусите е обект за изследване в неврологията.

При мидите устата започва с чифт пипала, снабдени с ресничест епител. Те насочват водния поток заедно с хранителните частици към устата. Поради липсата на глава липсват глътка, радула, челюсти и други органи свързани с тази част на храносмилателната система.

Ракообразните и мекотелите се ловят от крайбрежните рибари с помощта на прости методи. Омари, например, със саксии със стръв, които се потапят в морето и редовно се проверяват. Също така, не всеки уловен омар стига до пазара, тъй като минималният размер на животните е точно определен.

Очите на шпиц текат - какво да правя и как да намеря причината

Изглед Направи сметка Најава Лични алатки Направи сметка

Главоногите , най-напредналите мекотели, включват октоподи, калмари, сепия и наутилус.

Миди: семената на мидите се поставят върху въжета, за които те могат да се хванат със своите нишки.

В допълнение, устата е заобиколена от силни възбудени челюсти с дъга мекотели (дълга еластична лента с множество карамфил) и прилича на папагал във формата на клюна, размерите му варират в зависимост от размера на мекотели.

Javascript not detected. Javascript expected for This website to function. Please help it in the browser settings and refresh this webpage.

Някои октоподи например се свиват на топка като парче корал и използвайки две от пипалата си, пълзят бавно по морското дъно.

Нанкинов, Д. Застрашените животни в България: Природозащитен статус и разпределение по екосистеми.

От всички безгръбначни октоподите приличат най-много на нас. Отчасти е заради начина, по който отвръщат на погледа ти, сякаш те преценяват. (Това ги отличава и от много гръбначни: повечето риби не изглеждат така, сякаш се вглеждат в теб.) Отчасти е заради сръчността им. Осемте им пипала са осеяни със стотици смукала, което им позволява да боравят с предмети, независимо дали отварят мидени черупки, разглобяват филтърната система на аквариум или развиват капачки от буркани. Това ги отличава от бозайници като делфините, които, въпреки цялата си интелигентност, са ограничени от анатомията си и не могат с лекота да развинтят нищо. Същевременно октоподите са също толкова извънземни, колкото и всеки друг пришълец, който можете да си представите.

Report this page